Ünlü İsmin Odağında, Binance’teki Bu Altcoin Var: Yükseliş Bekliyor!

Altcoin piyasası, son zamanlarda artan yatırımcı ilgisi ve yeni projelerin ortaya çıkmasıyla birlikte oldukça hareketli bir dönemden geçiyor. Bu hareketliliğin öne çıkan projelerinden biri ise Binance Launchpool projesi olarak piyasaya sürülen Ethena (ENA). Kısa sürede birçok borsada listelenen ve %20’nin üzerinde bir yükseliş yakalayan ENA, kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden Arthur Hayes’in dikkatini çekti. Hayes, ENA’nın fiyatının 10 dolara kadar yükselebileceğini öngörerek yatırımcılar arasında heyecan yarattı.

Ethena (ENA): Arthur Hayes’ten 10 dolar tahmini!

Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça hareketli ve Ethena (ENA) da bu hareketliliğin öne çıkan isimlerinden biri. Binance Launchpool projesi olarak piyasaya sürülen ve kısa sürede birçok borsada listelenen ENA, %20’nin üzerinde bir yükseliş yakaladı. Bu yükseliş, kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden Arthur Hayes’in dikkatini çekti. BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes, ENA’nın popülaritesine dikkat çekerek ENA’nın fiyatının 10 dolara kadar yükselebileceğini öngördü. Hayes, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“ENA’nın fiyatı şu anda 3 dolar civarında. Kore borsalarında listelenmediğinde bile bu seviyeye ulaşması etkileyici. Koreli yatırımcılar oyuna dahil olduğunda ne olacak? ENA’nın 10 dolara gitmesi beni şaşırtmaz.

Hayes’in bu paylaşımı kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı. Birçok yatırımcı ENA’ya yatırım yapmaya başladı ve ENA’nın fiyatı kısa sürede 4 dolara yükseldi. ENA, Binance Launchpool projesi olarak piyasaya sürülen bir DeFi projesidir. ENA, kullanıcıların stake etme, borç verme ve ödünç alma gibi işlemler yapmasını sağlayan bir platformdur. ENA’nın native tokenı ise ENA’dır.

Altcoin ENA’nın fiyatı neden yükseliyor?

ENA’nın fiyatının yükselmesinin birkaç sebebi var. Bunlardan en önemlisi, ENA’nın Binance Launchpool projesi olarak piyasaya sürülmesidir. Binance Launchpool, Binance’in yeni ve umut verici kripto para projelerini kullanıcılarına sunmak için geliştirdiği bir platformdur. Binance Launchpool’da yer alan projeler genellikle büyük ilgi görür ve fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşanır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere borsa, altcoin’i dün platformda listeledi. Üsteli vadeli işlemlere de ENA’yı ekledi. Diğer yandan bazı balinalar, ENA’yı airdrop ödülü olarak aldı.

ENA’nın fiyatının yükselmesinin bir diğer sebebi ise DeFi sektörüne olan ilginin artması DeFi, merkezi olmayan finans anlamına gelir ve geleneksel finansal sistemlere alternatif bir çözüm sunmakta. DeFi projeleri, kullanıcıların bankalara veya diğer finansal kuruluşlara ihtiyaç duymadan finansal işlemler yapmasını sağlar. Arthur Hayes’in 10 dolarlık tahmini ENA’ya yatırım yapmak için cazip bir seçenek gibi görünmekte. Ancak, yatırım yapmadan önce ENA’yı ve DeFi sektörünü iyi araştırmanız önemli. Kripto para piyasası oldukça riskli bir piyasa ve yatırımlarınızın tamamını kaybetme riskiniz her zaman var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir