Tarkan’ın yeni albümü tüm dünyadaki dijital platformlarda

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında yazdığı ‘Sen Rahat Uyu’ adlı marş ile adından söz ettiren Tarkan’dan geçen aylarda yeni albüm müjdesi gelmişti. 

Sanatçı, 7 yıl aradan sonra kaydettiği ilk albümü ‘Kuantum 51’ ile sevenleriyle buluştu.

Prodüktörlüğü Tarkan’a ait olan albümde söz ve müziği sanatçının yine kendisine ait çıkış parçası ‘Yo’ parçasının yanı sıra Aysel Gürel, Günay Çoban, Güler Özince, İskender Paydaş, Murat Matthew Erdem, Turaç Berkay Özer ve Serkan İzzet Özdoğan imzalı şarkılar da bulunuyor. 

Albümdeki şarkıların düzenlemeleri ise Ozan Çolakoğlu, Ateş Berker Öngören, İskender Paydaş, Murat MatthewErdem, Turaç Berkay Özer ve Mert Kemancı’ya ait. 

Albümde yer alan şarkılar şöyle:

1. Yo
2. İllallah
3. Olay
4. Şerbetli
5. Müteşekkir
6. Darmaduman
7. Ayrılık Töreni
8. Kalpte Savaş
9. Çınar
10. Enseyi Karartma
11. Sorma Gitsin
12. Vatanımsın

Pro İletişim’den yapılan açıklamaya göre de albüm ABD’den Almanya’ya, Brezilya’dan Rusya’ya, Fransa’dan Arap dünyasına farklı ülkelerde Apple Music dijital platformun ana sayfalarında ve çalma listelerinde yayınlandığı günden itibaren kapsamlı şekilde yer buldu. 

Albüm aynı zamanda dünya müzik platformlarında etkin tanıtım alan ilk Türkçe albüm oldu.

Albümü ilk olarak Apple Music, Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Lüksemburg’da ana sayfaya taşıdı. Apple Fransa ana sayfada ve World Music listesinde albüme yer verdi. 

Ayrıca ‘Kuantum 51’in, 1 hafta boyunca Apple Fransa’da önerilen çıkışlar bölümünde yer alacağı açıklandı. Apple Music Brezilya ve ABD’de de albümü ana sayfadan tanıttı. 

Spotify globalde ilk kez Türkiye haricinde, Almanya, Amerika, Hollanda ve Meksika’da Türkçe bir albüme ana sayfalarında yer verdi. 

Rusya’da Yandex The Big Names ve Worlwide Pop Hits listelerinde birinci sıraya ve MTS Music Pop ise Premier listesinde ‘Kuantum 51’i ilk sıraya taşıdı. 

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nin bir numaralı müzik platformu Anghami’de New Turkish Playlist’te kapakta yer aldı. 

Tarkan, 2017 yılında ’10’ adlı albümünü müzikseverlerle buluşturmuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir