Fatih Altaylı ‘Deadpool’u konuk etti

Deadpool, Spider Man, Bugs Bunny, Aslan Kral ve daha pek çok büyük yapımın Türkçe dublajında yer alan Harun Can, Fatih Altaylı’nın YouTube kanalına konuk oldu.

Hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Can, en sevdiği karakterin hangisi olduğu sorusuna yanıt verirken zorlansa da Örümcek Adam’ın biraz daha ön planda olduğu görüldü. Müzikal işlerden çok keyif aldığını belirten Harun Can, yeni nesillerin de onun sesiyle büyüyor olması karşısındaki mutluluğunu dile getirdi.

HARUN CAN KİMDİR

Harun Can, 27 Mart 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 6 yaşında Suçumuz İnsan Olmak isimli filmde oynayan Harun Can, seslendirme sanatçılığına 7–8 yaşlarında Ankara Radyosu’nda başladı Ayrıca Kaptan Tsubasa’nın Türkçe dublajında Tsubasa’yı seslendirdi, TRT’nin Çocuklarla Başbaşa, Radyo Tiyatrosu ve Arkası Yarın isimli radyo programlarında rol aldı ve Çocuk Haber programında sunuculuk yaptı.

1997’de konservatuvar sınavlarından dolayı kariyerine ara verdi ve 2001’de Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmleri (Hıçkıdık), Marvel Sinematik Evreni (Örümcek Adam), Deadpool ve Deadpool 2 (Deadpool) ve Cartoon Network dizileri olan Adventure Time (Finn) ve Sürekli Dizi’de (Mordecai) seslendirmeler yaptı. 2018’de bir YouTube kanalı açtı.

2002 yılında Harun Can ve Ali Aziz Çölok’un gayet uyumlu şarkı söylediklerini keşfetmeleri sonucu Love Camp isimli müzik grubu kuruldu. Daha sonra grup ismini Korkuluk olarak değiştirdi. Bulutsuzluk Özlemi gibi gruplarla sahneye çıktıktan sonra Harun Can projeye bireysel olarak devam etti.

“Harun Can’ın içinde yaşayan ve derdini şarkı yazarak anlatan” Korkuluk mahlasıyla 10 Ocak 2013’te EMI Müzik Türkiye etiketiyle Bir Hayvan Yaratmak adlı stüdyo albümünü yayımladı ve bu albümdeki “Soytarı” ve “Sebebim Yok” şarkılarına klip çekti.

Can, bir süredir Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyunculuk dersi veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir